آیلتس در شیراز

آیلتس در شیراز

1398/11/30 0

آیلتس مخفف عبارت International English Language Testing System و به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد. آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی در سراسر جهان است که افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید مدرک آیلتس را داشته باشند. آزمون آیلتس توسط سه مرکز دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا...

آیلتس در شیراز

 
 
 
 
 
آیلتس مخفف عبارت International English Language Testing System و به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد. آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی در سراسر جهان است که افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید مدرک آیلتس را داشته باشند. آزمون آیلتس توسط سه مرکز دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می گردد و آزمونی بریتانیایی است و برای مقاصد مهاجرت به کشور انگلستان از اعتبار بسیار بالاتری نسبت به آزمون های دیگر برخوردار است.
موسسه زبان امید یکی از بهترین آموزشگاه های زبان در شیراز با برگزاری دوره آیلتس در شیراز با بهترین و با کیفیت ترین آموزش ها و اساتید، داوطلبان را به سمت مقصد هدایت کرده و کسب نمره قبولی در این آزمون را تضمین می کند.
 
 
 آیلتس در شیراز 
 

ساختار آزمون آیلتس در شیراز

آزمون آیلتس در شیراز چهار مهارت Listening(شنیداری) ، Reading (خواندن) ،) Writingنوشتاری) و Speaking (مکالمه) را مورد ارزیابی قرار می دهد. بخش مکالمه این آزمون جدا از بخش های دیگر برگزار شده و معمولا یک هفته قبل و یا بعد انجام می شود.
بخش اول در آزمون آیلتس در شیراز بخش Listening(شنیداری) است که خود به چهار بخش تقسیم می شود. بخش اول و دوم مکالمه اجتماعی بین افراد را بررسی می کند و یک فایل صوتی پخش می شود که داوطلبان باید بر اساس این فایل به سوالات پاسخ دهند. بخش سوم و چهارم نیز مکالمه موضوعات دانشگاهی را توسط پخش فایل صوتی و پاسخ به سوالات مربوط به آن بررسی می کند. مکالمه بین 4 نفر و یک کنفرانس جزو موضوعات این بخش است. تعداد سوالات این بخش 40 تا و مدت زمان پاسخگویی به آنها 30 دقیقه می باشد.
بخش دوم آزمون آیلتس در شیراز Reading (خواندن) است که به دو بخش خواندن عمومی و خواندن دانشگاهی تقسیم می شود. در این بخش ها سه متن وجود دارد که داوطلبان باید با توجه به آنها به سوالات مربوط به هر متن پاسخ دهند. این سه متن در بخش خواندن عمومی مربوط به فعالیت های روزمره، جزوه های آموزشی و نیازمندی ها ، متن عمومی و در بخش خواندن دانشگاهی شامل جزوه های عمومی ، متن علمی ، متن استدلالی می شود. سوالات این بخش نیز 40 تاست که داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به آنها پاسخ دهند.
بخش سوم شامل Writing (نوشتاری) آزمون آیلتس در شیراز بوده و دو موضوع به داوطلبان داده شده که باید در مورد آن انشایی بنویسند. موضوع اول انشایی در رابطه با یک مشکل که باید حداقل 150 کلمه باشد و موضوع دوم انشایی در رابطه با موافقت یا مخالفت با موضوعی در حداقل 250 کلمه است. توجه داشته باشید که اگر انشای شما از تعداد کلمات خواسته شده کمتر باشد، نمره از دست خواهید داد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش 60 دقیقه است.
بخش چهارم یعنی بخش Speaking (مکالمه) آزمون آیلتس در شیراز یک مصاحبه رو در رو با مصاحبه کننده رسمی آیلتس است که شامل سه بخش می شود. در بخش اول داوطلب باید به سوالاتی از قبیل محل زندگی، وضعیت کاری، وضعیت کاری و علایق خود پاسخ دهد. در بخش دوم موضوعی به داوطلب داده می شود که یک دقیقه فرصت دارد درباره آن فکر کرده و در دو دقیقه راجع به آن موضوع صحبت کند و سپس به یک یا دو سوال در مورد آن پاسخ دهد. در بخش سوم مکالمه ای 4 الی 5 دقیقه ای با مصاحبه کننده در رابطه با موضوعی که در بخش قبل در مورد آن صحبت کردید، خواهید داشت.
 

منابع آزمون آیلتس در شیراز

سوالات آزمون آیلتس در شیراز از منابع بسیار متنوعی گرفته می شود. در دوره آیلتس در شیراز توسط موسسه زبان امید تمامی این منابع به داوطلبان معرفی و آموزش داده می شود. نمونه هایی از منابع آزمون آیلتس به صورت زیر هستند :
 • کتاب‌های Mindset For IELTS از انتشارات کمبریج
 • کتاب Oxford Word Skills
 • کتاب Kaplan IELTS 2009-2010
 • کتاب Listening for IELTS
 • کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS
 • کتاب های آیلتس کمبریج ۱ تا ۱۰
 • کتاب Oxford Word Skills-Idioms and Phrasal verbs
 • کتاب Get ready for IELTS Listening
 • کتاب New insight into IELTS
 • کتاب جذاب Essential Grammar in Use
 • کتاب Get Ready for IELTS Speaking
 • کتاب Essential Words for the IELTS
 • کتاب Complete IELTS Bands
 • کتاب Objective IELTS Intermediate
 • کتاب Objective IELTS Advanced
 

نمره آیلتس در شیراز

نمرات آزمون آیلتس در شیراز از 0 تا 9 است. قبولی یا عدم قبولی در این آزمون معنایی ندارد و نمره شما میزان دانش زبان انگلیسی شما را مشخص می کند. مثلا نمره 5 متوسط و نمره 6 به بالا خوب است. به طور کلی نمرات آزمون آیلتس در شیراز به صورت زیر سطح بندی می شود:
0 : هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.
1 : هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.
2 : امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیت های آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
3 : فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
4 : قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
5 : دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیت ها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.
6 : علی‌رغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت مؤثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتاً پیچیده به ویژه در موقعیت های آشنا می‌باشد.
7 : مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزئی نگر را درک کند.
8 : مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
9 : مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.
 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با آیلتس در شیراز در موسسه زبان امید با ما تماس بگیرید.
 
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر