دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

1398/12/3 0

لیسنینگ (Listening)به معنای شنیدن و مربوط به مهارت شنیداری در زبان انگلیسی می باشد. بسیاری بر این باورند یادگیری مهارت شنیداری از مهارت گفتاری و نوشتاری ساده تر است. اما در حقیقت با تمرین و تکرار هیچ چیزی سخت نیست. لیسنینگ نیز در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است؛ چرا که تا نتوانیم صحبت های طرف مقابل را شنیده و درک کنیم؛ امکان برقراری ارتباط و مکالمه...

دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

 
 
 
 
 
لیسنینگ (Listening)به معنای شنیدن و مربوط به مهارت شنیداری در زبان انگلیسی می باشد. بسیاری بر این باورند یادگیری مهارت شنیداری از مهارت گفتاری و نوشتاری ساده تر است. اما در حقیقت با تمرین و تکرار هیچ چیزی سخت نیست. لیسنینگ نیز در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است؛ چرا که تا نتوانیم صحبت های طرف مقابل را شنیده و درک کنیم؛ امکان برقراری ارتباط و مکالمه با وی نیز میسر نمی شود. 
موسسه زبان امید اقدام به برگزاری دوره آموزش لیسنینگ در شیراز جهت متقاضیان این دوره نموده است. دوره آموزش لیسنینگ در شیراز در موسسه امید با در نظر گرفتن تمام مباحث و با بهره گیری از اساتید مجرب به یادگیری مهارت شنیداری زبان انگلیسی می پردازد.
 
 
دوره آموزش لیسنینگ در شیراز 
 

روش های آموزش لیسنینگ در شیراز

در هنگام دوره آموزش لیسنینگ در شیراز ممکن است با لهجه ها و گویش های متفاوتی از زبان انگلیسی روبرو شوید. تنها راه یادگیری لیسنینگ گوش دادن زیاد و تکرار و تمرین مکرر انواع این لهجه هاست. تمرکز در دوره آموزش لیسنینگ در شیراز بسیار اهیمت دارد و اگر تمام حواس خود را به گوش دادن منعطف کنید، بدون شک موفق خواهید شد.
برای تقویت لیسنینگ خود باید در هر زمان و مکانی به گوش سپردن به زبان انگلیسی بپردازید. در منزل، محل کار، پیاده روی، ورزش، تفریح و هر فرصتی که گیر آوردید زبان انگلیسی گوش کنید. موسیقی، فیلم، رادیو و ... نیز گزینه های مناسبی برای تقویت لیسنینگ در شیراز هستند.
 
 

مراحل دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

برای یادگیری و تقویت مهارت شنیداری در دوره آموزش لیسنینگ در شیراز 5 مرحله زیر را باید مکررا انجام دهید:
  1. یک فایل صوتی به همراه متن آن تهیه کنید و در مرحله اول فقط به فایل گوش کنید و با متن کاری نداشته باشید. سپس یک قلم و کاغذ بردارید و هر چه از متن متوجه شدید یادداشت نمایید.
  2. چندیدن بار دیگر نیز گوش دادن به فایل صوتی را تکرار کنید و متنی که نوشته اید را تکمیل نمایید.
  3. اکنون به سراغ متن اصلی بروید و آن را با متن خودتان مقایسه کنید. در این مرحله متوجه اشتباهات خود خواهید شد و ممکن است کلماتی را ببینی که اصلا متوجه آنها نشده اید که امری طبیعی است. باید سعی کنید تلفط این کلمات را تمرین کنید و یاد بگیرید.
  4. یک بار دیگر فایل صوتی را پخش کنید و همراه با متن به صورت همزمان به آن گوش دهید. این کار به درک تلفظ کلمات در جمله کمک بسیاری می کند. در این مرحله می توانید فایل را به بخش های کوچک تری تقسیم کرده تا درک آن راحت تر شود و پس از اینکه به تمام بخش های متن مسلط شدید متن را به یک باره گوش دهید.
  5. مرحله اول را تکرار کنید و دوباره فایل صوتی را بدون متن گوش دهید و اینبار نیز یادداشت برداری کنید. این فرآیند را چند بار تکرار کنید و پس از اتمام با متن اصلی مقایسه کنید. این مراحل در آموزش لیسنینگ در شیراز باید آنقدر تکرار شود تا نهایتا کاملا به فایل صوتی مسلط شوید. برای ساده تر شدن می توانید کلماتی را که متوجه می شوید یادداشت کنید. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان از دیکشنری استفاده نکنید.
 
 

منابع دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

در دوره آموزش لیسنینگ در شیراز در موسسه زبان امید از منابع مختلف و متععدی استفاده می شود. با این حال شما نیز می توانید از منابع مختلفی از جمله پادکست های آموزشی، پادکست های خبری مانند مجموعه پادکست‌های BBC English in 6 Minutes، ویدیوهای موجود در YouTube، اخبار، فیلم، آهنگ، مستندات، سخنرانی‌ها، مکالمات و ... جهت تقویت لیسنینگ خود استفاده نمایید.
 
 

هزینه دوره آموزش لیسنینگ در شیراز

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه دوره آموزش لیسنینگ در شیراز با موسسه زبان امید در شیراز تماس بگیرید.
 
 
 
 
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر